Spektaklis-koncertas „Graži ir ta galinga"

Treč28Balandis20:00Treč21:00Menų Spaustuvė, Šiltadaržio 6, VilniusSpektaklis-koncertas „Graži ir ta galinga"

Spektaklio informacija

Sveiki, mieli Graži ir ta galinga bičiuliai, Jūs esate kantriausi pasaulyje, nes jau bene metus laukiate atidėto spektaklio-koncerto įgyvendinimo Menų spaustuvėje (kuris turėjo įvykti 2020 m. balandžio 30 d, po to buvo nukeltas į gruodžio 27 d.). Mes - taip pat. Kadangi pagal vyriausybės nurodymą nedidelėms grupėms nuo šios savaitės atsiveria teatro erdvės - norime pasidžiaugti ir pakviesti jus saugiai susitikti, o nesant galimybei - išnaudoti savo bilietą kitaip. Pasiilgome jūsų! Jūsų turimą bilietą siūlome iškeisti į pasirodymus balandžio 27 arba 28 d. arba į virtualų muzikinį filmą-koncertą "Graži ir ta galinga g y v a i".   Prašome užpildyti anketą ir pasirinkti jums tinkamiausią variantą per tris darbo dienas (iki balandžio 23 d.): https://forms.gle/BtPu95JP9cjxfDYCA Renginio organizatorius su jumis susisieks patvirtindamas pasirinktą opciją balandžio 26 d.   SVARBU! Dėl besikeičiančių renginio saugumo taisyklių dėl COVID-19, atvykus į renginį galite būti paprašytas (-a) persėsti į kitą vietą nei nurodyta jūsų biliete. Ačiū už supratimą. ---

Kas bendro tarp renesansinės gražuolės, rašytojos su skarele ir tarybinės herojės?

Jos trys, pasikvietusios dar būrį draugių, veržiasi ant scenos, kad papasakotų visiems, ką reiškia būti moterimi Lietuvoje. Šalyje, kur žurnalas „Tik vyrams“ vis dar tyčiojasi iš emancipacijos, kur tarpukariu organizuotas mados teismas ir moteriai mylėti moterį buvo geriausia apsimetus vyru, kur romantiška meilė greitai nuvesdavo į blogąją istorijos pusę, kur vienoms pirmųjų Europoje suteikta teisė balsuoti, kur žibutės daigams vis dar sunku įsitvirtinti ir pražysti, o aktorės vis dar reikalingiausios vaidinti jaunoms mylimosioms arba jų motinoms.

Scenoje greta Astos, Ievos, Marijos, Rugilės ir Vaivos pasirodys ir Lietuvos istorijoje vietą išsikovojusios Barbora, Bona, Dalia, Julija, Marytė ir Teklė. Kartu jos papasakos, kokios yra dabartinės jaunos Lietuvos moterys ir kokia tradicija jas pagimdė. O Vyresnės kolegės primins ir tai, kokia nedraugiška moterims gali būti Lietuvos istorija: vietos joms čia ne tiek ir daug, o visos į ją prasibrovusios čia dažniausiai įsitvirtina dėl savo grožio arba galios nulemti vyrų sprendimus. Bet ką daryti, jei nori būti savo šalies istorijos dalis, nors nesi nei išskirtinė gražuolė, nei baisiai galinga? Gal sudeginti tokį moterų vaizdavimą ir atlikus raganišką šokį imtis savo darbais kurti naują tradiciją?

Tikri, tikrais faktais paremti ir išgalvoti pasakojimai spektaklio-koncerto „Graži ir ta galinga“ žiūrovus nukels ne tik į skirtingus istorinius laikotarpius, bet ir į skirtingus moters gyvenimo tarpsnius, suskambančius skirtingais muzikos stiliais. Nuoširdų susijaudinimą keis juokingos istorijos, o jas – arši ironija. Bus pasakyta tai, ko negalima sakyti ir pasijuokta iš to, kas nebūtinai juokinga. Kad sužydėjusios žibutės papuoštų išdidžias moterų, vyrų ir visų įsitaisiusių tarpe, galvas.

Kūrybinė komanda: Vaiva Kvedaravičiūtė, Rugilė Latvėnaitė, Ieva Pakštytė, Asta Zacharovaitė, Marija Žemaitytė
Dramaturgijos asistentė: Kristina Steiblytė
Kostiumų dailininkė: Rūta Lendraitytė
Šviesų dailininkas: Julius Kuršis
Garso režisierius: Laurynas Milinis
Nuotraukos: Eglė Sabaliauskaitė – VZX Photography
Premjera: 2018 m. gruodžio 13 d.
Amžiaus cenzas: N-14
DĖMESIO: Spektaklio-koncerto metu bus naudojamas ne mažas kiekis šieno. Įspėjame žmones, kurie turi alergijas ;)
Renginyje bus laikomasi visų, tuo metu galiojančių SAM nustatytų, saugumo reikalavimų.

Laikas

(Trečiadienis) 20:00 - 21:00

Vieta

Menų Spaustuvė

Šiltadaržio 6, Vilnius