Spektaklis-koncertas „Graži ir ta galinga" | Klaipėda

Antr08Kovas19:00Antr20:30Klaipėdos kultūros fabrikas, Bangų g. 5A, KlaipėdaSpektaklis-koncertas „Graži ir ta galinga" | Klaipėda

Spektaklio informacija

GRAŽI IR TA GALINGA kovo 8 ropšis į sceną apdainuoti ryškiausių Lietuvos istorijos moterų ir pasidžiaugti jų didelėmis, meilės pilnomis širdimis, aštriu protu ir drąsa. Šiandien Ukrainoje matome tokias pat moteris. Ryžtingas, stiprias ir galingas. Šį pasirodymą skirsime būtent joms. Sesės, mes su jumis.
Ateikite į koncertą, įsigykite mūsų CD gyvai arba iš www.kjt.lt, nes 100% nuo kompaktų surinktų lėšų skirsime Ukrainos palaikymui.

Слава Україні! 💙💛

Kas bendro tarp renesansinės gražuolės, rašytojos su skarele ir tarybinės herojės?

Kovo 8d. tos dviprasmiškos šventės dieną - skelbiame pasirodymą Klaipėdoje! Tikri, tikrais faktais paremti ir išgalvoti pasakojimai spektaklio-koncerto „Graži ir ta galinga“ žiūrovus nukels ne tik į skirtingus istorinius laikotarpius, bet ir į skirtingus moters gyvenimo tarpsnius, suskambančius skirtingais muzikos stiliais. Nuoširdų susijaudinimą keis juokingos istorijos, o jas – arši ironija. Bus pasakyta tai, ko negalima sakyti ir pasijuokta iš to, kas nebūtinai juokinga. Kad sužydėjusios žibutės papuoštų išdidžias moterų, vyrų ir visų įsitaisiusių tarpe, galvas.

 
Jos trys, pasikvietusios dar būrį draugių, veržiasi ant scenos, kad papasakotų visiems, ką reiškia būti moterimi Lietuvoje. Šalyje, kur žurnalas „Tik vyrams“ vis dar tyčiojasi iš emancipacijos, kur tarpukariu organizuotas mados teismas ir moteriai mylėti moterį buvo geriausia apsimetus vyru, kur romantiška meilė greitai nuvesdavo į blogąją istorijos pusę, kur vienoms pirmųjų Europoje suteikta teisė balsuoti, kur žibutės daigams vis dar sunku įsitvirtinti ir pražysti, o aktorės vis dar reikalingiausios vaidinti jaunoms mylimosioms arba jų motinoms.

Scenoje greta Astos, Ievos, Marijos, Rugilės ir Vaivos pasirodys ir Lietuvos istorijoje vietą išsikovojusios Barbora, Bona, Dalia, Julija, Marytė ir Teklė. Kartu jos papasakos, kokios yra dabartinės jaunos Lietuvos moterys ir kokia tradicija jas pagimdė. O Vyresnės kolegės primins ir tai, kokia nedraugiška moterims gali būti Lietuvos istorija: vietos joms čia ne tiek ir daug, o visos į ją prasibrovusios čia dažniausiai įsitvirtina dėl savo grožio arba galios nulemti vyrų sprendimus. Bet ką daryti, jei nori būti savo šalies istorijos dalis, nors nesi nei išskirtinė gražuolė, nei baisiai galinga? Gal sudeginti tokį moterų vaizdavimą ir atlikus raganišką šokį imtis savo darbais kurti naują tradiciją?

Tikri, tikrais faktais paremti ir išgalvoti pasakojimai spektaklio-koncerto „Graži ir ta galinga“ žiūrovus nukels ne tik į skirtingus istorinius laikotarpius, bet ir į skirtingus moters gyvenimo tarpsnius, suskambančius skirtingais muzikos stiliais. Nuoširdų susijaudinimą keis juokingos istorijos, o jas – arši ironija. Bus pasakyta tai, ko negalima sakyti ir pasijuokta iš to, kas nebūtinai juokinga. Kad sužydėjusios žibutės papuoštų išdidžias moterų, vyrų ir visų įsitaisiusių tarpe, galvas.
Kūrybinė komanda: Vaiva Kvedaravičiūtė, Rugilė Latvėnaitė, Ieva Pakštytė, Asta Zacharovaitė, Marija Žemaitytė

Dramaturgijos asistentė: Kristina Steiblytė
Kostiumų dailininkė: Rūta Lendraitytė
Šviesų dailininkas: Julius Kuršis
Garso režisierius: Laurynas Milinis
Nuotraukos: Eglė Sabaliauskaitė – VZX Photography
Amžiaus cenzas: N-14
DĖMESIO: Spektaklio-koncerto metu bus naudojamas ne mažas kiekis šieno. Įspėjame žmones, kurie turi alergijas ;)

Laikas

(Antradienis) 19:00 - 20:30

Vieta

Klaipėdos kultūros fabrikas

Bangų g. 5A, Klaipėda