ŠAUKTINIAI

Kas apgins tavo laisvę? Kas garantuos šviesią ateitį? Kas užtikrins tavo saugumą?

Ką tau reiškia įstatymas? O ką įsakymas? Kokie yra tavo įstatymai?

Kur yra tavo priešas? Ar jis yra tavo priešas? Kokiu būdu tu prieš jį kovosi? Ar kovosi? O kas kovos, jei ne tu?

Kūrėjai supranta, kad teisingo sprendinio tokioje temoje nėra - karas niekada nebus suvokiamas vienareikšmiškai. Tačiau „Šauktiniai“ siekia kalbėti atvirai ir iškelia savas karo sampratas. Tuo pačiu žiūrovams suteikiama unikali galimybė rinktis, kurią iš pozicijų palaikyti: abejingumą ar ryžtą, baimę ar pasitikėjimą, drąsą ar bukumą.

Esminė šiame spektaklyje yra gyvybės ir mirties tema. Ji reprezentacinėje valstybės pozicijoje atrodo ignoruojama, kaip ir asmeninis santykis į kitą žmogų, jo laisvę, jo nuomonę bei vertybių skalę. Šiame kontekste atsidūrusios spektaklio kūrybinės grupės tikslas nėra įpiršti vieną ar kitą poziciją, bet diskusijų ir opozicijų sankirtoje priminti apie žmogaus moralines normas.

Dramaturgija: Klaipėdos jaunimo teatras

Režisierius: Paulius Pinigis

Scenografė ir kostiumų dailininkė: Renata Valčik

Šviesų dailininkas: Julius Kuršys

Kompozitorius: Edgaras Žaltauskas

Vaidina: Laima Akstinaitė (Neringa Krunglevičiūtė), Donatas Stakėnas, Laimonas Dirškus, Artūras Lepiochinas, Ieva Pakštytė, Donatas Želvys, Paulius Pinigis, Aistė Alksnytė, Kristupas Biržietis, Vaiva Kvedaravičiūtė, Simonas Lunevičius, Gytis Šimelionis, Asta Zacharovaitė, Justina Burakaitė, Justina Vanžodytė

Trukmė: 1val. 40min | N16

Premjera: 2015 m. gruodžio 13 d.

     

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

IŠSPRŪSTANČIOS TEMOS // 7MD.LT