Nuo 2012 m. aktyviai veikiantis Klaipėdos jaunimo teatras yra vienas iš nedaugelio nepriklausomų Lietuvos teatrų, kurio pagrindas ne garsus režisierius, o aktyvi, darbšti ir kūrybinga šešiolikos aktorių trupė. Valentino Masalskio išugdyti aktoriai Lietuvos teatre pirmiausiai išsiskyrė ritminiais darbais. Juose pademonstravo ne tik išskirtinį muzikalumą, bet ir bendrystę, kuria ir toliau remiasi ne tik kurdami draminius bei muzikinius spektaklius, bet ir organizacinėje bei pedagoginėje veikloje.
Teatro istorija
Klaipėdos jaunimo teatro istorija prasidėjo 2008 m., kai režisierius ir aktorius V. Masalskis surinko pramoginio scenos meno aktorių kursą Vilniaus kolegijoje. Studijų dar nebaigę aktoriai įkūrė „trupę p. s.“ su kuria pristatė kelis spektaklius. O po studijų Vilniuje jas pratęsė Klaipėdoje. Ten prisijungus naujiems V. Masalskio mokiniams 2012 m. „trupė p. s.“ gavusi profesionalaus teatro statusą tapo Klaipėdos jaunimo teatru.
Veiklos pradžioje Klaipėdos jaunimo teatro repertuarą sudarė daugiausiai ritminiai muzikiniai pasirodymai, kurti ne tik su V. Masalskiu, bet ir ilgametėmis teatro bendradarbėmis tapusiomis kompozitore Nijole Sinkevičiūte bei scenografe Renata Valčik. Apsiginklavęs pirmaisiais darbais teatras išsiruošė užkariauti klaipėdiečių širdis ne tik scenoje, bet ir viešose miesto erdvėse: teatro aktoriai rodėsi įvairiose miesto šventėse, 2012 m. pradėta rengti meninė provokacija Klaipėdos senamiesčio turguje „Turgaus naktis“, 2013 m. – akcija „Patiekalas kito mamai“, festivalis „Jauno teatro dienos“.
Klaipėdos kultūriniam gyvenimui daugiau įvairovės suteikęs teatras per kelerius metus nuo veiklos pradžios muzikinių ritminių pastatymų repertuarą praplėtė draminiais spektakliais pagal naujas tuo metu dar tik pradedančio dramaturgo Mindaugo Nastaravičiaus pjeses. O įsidrąsinę dirbti su nauja dramaturgija, jaunieji kūrėjai ėmė ieškoti galimybių dirbti ir su naujais, nepažįstamais režisieriais.
Tad nuo 2014 m. teatro repertuare greta Valentino Masalskio darbų ėmė rastis Karolinos Žernytės, Pauliaus Ignatavičiaus, Olgos Lapinos, Jean Cyril – Vadi, Živilės Mičiulytės, Dariaus Rabašausko, Jono Tertelio, Kamilės Gudmonaitės, Povilo Makausko režisuotų spektaklių. O ir patys teatro aktoriai ilgainiui įsidrąsino kurti savarankiškai: Klaipėdos jaunimo teatre spektaklius režisavo Paulius Pinigis ir Evelina Šimelionė. Teatro repertuaras papildytas ne vienu teatro aktorių kolektyviai sukurtu darbu vaikams ir suaugusiesiems.
Klaipėdos Jaunimo teatras šiandien
Teatro repertuarą šiuo metu sudaro daugiau nei 20 spektaklių suaugusiesiems ir vaikams. Toks platus repertuaras skirtas ne tik labai skirtingo amžiaus, bet ir skonių auditorijai. Drąsūs eksperimentuoti su naujomis, dar nepažintomis teatro formomis, šio teatro kūrėjai ir žiūrovus kviečia atrasti naujas teatro formas kurdami ir rodydami ne tik dramos, bet ir dokumentinį, muzikinį bei pojūčių teatrą.
Noras pažinti ir plėsti savo galimybių ribas persikelia ir už scenos ribų. V. Masalskio išugdytas reiklumas sau ir nuolatinio tobulėjimo siekis, dėmesys profesijai ir teatrui Klaipėdoje bei Lietuvoje Klaipėdos jaunimo teatro trupę skatina aktyviai dalyvauti jaunųjų talentų ugdyme ir aktyviai bendradarbiauti su Klaipėdoje mažiau pažįstamais teatro kūrėjais. Tad be spektaklių statymo ir rodymo Klaipėdos jaunimo teatro trupė taip pat moko jaunuosius teatro entuziastus teatro studijoje, dalis jų dėsto būsimiems aktoriams Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakultete, o kasmet vykstantis tarptautinis festivalis „Jauno teatro dienos“ atveria naujas bendradarbiavimo ir dalijimosi idėjomis su jaunais Lietuvos ir užsienio kūrėjais galimybes. Šio festivalio metu užmegztos kūrybinės pažintys yra išaugusios į ne vieną naują pastatymą.
Visomis savo meninėmis, pedagoginėmis ir socialinėmis veiklomis Klaipėdos jaunimo teatras siekia kurti kūrybinę oazę Klaipėdoje, kur jungiasi meilė teatrui ir atida savo bendruomenei.