TEATRINĖ PAMOKA “UŽKULISIAI”

Edukacinė programa – interaktyvi teatro pamoka „Užkulisiai“, skirta bendrojo lavinimo mokyklų 1–12 klasių mokiniams.

Edukacinės pamokos „Užkulisiai“ tikslas – pateikti teatro veiklą ne tik kaip rimtą meną, bet ir kaip gyvybingą, įdomų ir vertingą žaidimą. Juk visi aktoriai savo kelią į sceną pradeda užkulisiuose!

Profesionalūs Klaipėdos jaunimo teatro aktoriai teatrinių žaidimų ir pratimų keliu supažindins pamokos dalyvius su aktoriaus profesija ir teatro paslaptimis. Mokiniai praktiškai išbandys įvairaus sudėtingumo vaidybines užduotis: mokysis jausti scenos partnerius, atpalaiduoti fantaziją, susikoncentruoti ir kurti.

 

SPEKTAKLIS “KNYGŲ PERSONAŽAI ATGYJA”

Ši edukacinė programa suteikia galimybę mokiniams visoje Lietuvoje pamatyti Klaipėdos jaunimo teatro spektaklį vaikams „Knygų personažai atgyja“. Šeši personažai iš vaikų literatūros klasikos kūrinių, tokių kaip „Mažylis ir Karlsonas, kuris gyvena ant stogo“, „Pepė Ilgakojinė“, „Batuotas katinas“, „Snieguolė ir septyni nykštukai“, „Dvylika brolių juodvarniais lakstančių“, atgyja tiesiog žiūrovų akivaizdoje ir kuria nuotaikingą bei įtraukiantį reginį. Po spektaklio vyksta aptarimas-diskusija apie vykusį spektaklį, nagrinėjami spektaklyje minimi literatūros kūriniai, kalbamasi su vaikais apie knygų svarbą šių dienų gyvenime, rengiama žaidybinė viktorina.

 

RYTO TEATRAS

„Ryto teatras“ sukurtas pakviesti Klaipėdoje besimokančius 1–4 klasių vaikus į „Klaipėdos kultūros fabriką“ pamokų metu pažiūrėti spektaklį ir po jo dalyvauti aptarime-diskusijoje su aktoriais.

Šios programos metu yra parodomas vienas iš Klaipėdos jaunimo teatro spektaklių vaikams: „Grybų karas“, „Voro vestuvės“, „Karalius nuogas“ ir „OPA! (Operacija: perdirbtas aš!)“. Po spektaklio vyksta aktorių pokalbis ir užsiėmimai su žiūrovais. Šios edukacinės programos tikslas – palaikyti glaudų kūrėjų ir publikos ryšį, padėti jauniesiems žiūrovams geriau suprasti spektaklių turinį.

 

*Edukacines programas „Užkulisiai“, „Knygų personažai atgyja“ ir „Ryto teatrą“ galima užsisakyti visoje Lietuvoje per KULTŪROS PASĄ.