Paskutinį savo kūrinį „Audra“ Viljamas Šekspyras parašė tuo metu, kai visuomenėje jau sklandė didis nusivylimas humanizmo idealais bei moralinių vertybių nykimu. Klaipėdos jaunimo teatras pristato eksperimentinį žvilgsnį į šį Šekspyro kūrinį – siurrealią komediją ir alcheminę pasaką, kurioje jungiasi burtai, magija, ezoterika ir klaidžiojimas savyje.

Ši alegorinė utopija įsups žiūrovą į galingą audrą, kuri privers ne tik nusikelti atgal į Renesanso laikus, bet ir permąstyti savo moralines vertybes, sugrįžti į pirmapradę, gaivališką žmogaus prigimtį, patirti šiomis dienomis mažiau suvokiamą būtį.

„Ši pasaka moko daugybės dalykų, vienas svarbiausių – kaip nepasiduoti ir neįkliūti į tam tikras plokštumas. Kūrinys primena, kokia svarbi yra meilė ir kiek daug savyje ji turi transformuojančios energijos“, – sako spektaklio režisierius Povilas Makauskas.

Premjera: 2019 m. balandžio 7 d.
Režisierius: Povilas Makauskas
Scenografė: Dominyka Kačonaitė
Kompozitorė: Gabija Gaigalaitė
Dramaturgė: Virginija Rimkaitė
Šviesų dailinikas: Julius Kuršis
Projekcijų dailininkė: Oliwia Szanajca-Kossakowska
Vaidina: Donatas Stakėnas, Ieva Pakštytė, Asta Zacharovaitė, Simonas Lunevičius, Rugilė Latvėnaitė, Karolina Kontenytė
Trukmė: 1 val. 40 min.
Rekomenduojama N-16

Spektaklyje naudojama stroboskopo efektai ir dūmai. Dėl to spektaklis yra nerekomenduojamas sergantiems epilepsija. Spektaklis rekomenduojamas asmenims nuo 16 metų.

Žiniasklaidoje:
ARTĖJANTI SHAKESPEARE’O „AUDRA“ KLAIPĖDOS JAUNIMO TEATRE // MENUFAKTURA.LT