BŪTI ALISA

Prancūzų teatro aktorius ir režisierius Didier Girauldon kartu su Klaipėdos jaunimo teatru pristato premjerą – draminį spektaklį „Būti Alisa“ pagal kultinio Lewis Carroll kūrinio „Alisa Stebuklų šalyje“ motyvus. Balansuojant ant ribos tarp tikrovės ir vaizduotės, spektaklio žiūrovai turės galimybę išvysti naują fantastiško Alisos sapno pasaulio formą.

Su Alisa iš Stebuklų šalies viena ar kita forma esame susidūrę visi – žymusis matematiko, logikos profesoriaus Lewis Carroll kūrinys „Alisa Stebuklų šalyje“ per 160 gyvavimo metų įgavo pačias įvairiausias formas. Alisos istoriją pasakojo miuziklai, šiuolaikinės operos, spektakliai, filmai ir baleto pastatymai. Vaikiško sapno atpasakojimas šiame kūrinyje tampa dėmesį prikaustančiu, į fantazijų pasaulį nukeliančiu mitu, kurio simboliai prasmingai atsiskleidžia visų kartų atstovams.

Režisierius D. Girauldon sako, kad spektaklio „Alisa po žeme“ tikslas nėra tapti tik dar viena nauja visame pasaulyje žinomos istorijos versija teatro scenoje.

„Lewis Carroll kūryboje mane žavi jo sugebėjimas atspindėti sapną primenančią egzistenciją, kurti medžiagą, kaip sakė Šekspyras, iš kurios gaminami sapnai. Man įdomu tyrinėti subtilų atstumą, kuris egzistuoja tarp žodžių ir daugybės jų reikšmių Šis prasmių žaismas atskleidžia intymiausias mūsų tiesas, kurios, kaip atspindžiai veidrodyje, kartais gali būti žiaurios, bet visada išlieka didingos“, – sako su KJT aktorių trupe pirmą kartą dirbantis prancūzas.

Dramaturginį spektaklio „Alisa po žeme“ pagrindą sudarys L. Carroll kūrinių „Alisa Stebuklų šalyje“, „Alisa Veidrodžio karalystėje“ ir „Snarko medžioklė“ ištraukos, autoriaus laiškų fragmentai, poetiniai ir filosofiniai tekstai.

„Kiekviena scena ir personažas, kiekvienas scenoje ištartas žodis atveria duris į paslapčių ir magijos pasaulį. Džiaugsmingame chaose, judančioje įdomybių skrynelėje, aktoriai, tarsi menininkai dirbtuvėse, priims sapnų persmelktos Alisos visatos iššūkius ir nuolatines metamorfozes“, – apie spektaklį pasakoja režisierius D. Girauldon.

Premjera: 2024-03-16

Režisierius: Didier Girauldon

Scenografė: Renata Valčik

Kompozitorė: Nijolė Sinkevičiūtė

Trukmė: 1 val. 50 min.

Vaidina: Ieva Pakštytė, Donatas Stakėnas, Simonas Lunevičius, Asta Zacharovaitė, Elzbieta Girkantaitė, Rugilė Latvėnaitė, Vaiva Kvedaravičiūtė

Spektaklio asistentė: Viktorija Valskytė