Interaktyvus spektaklis-kelionė per naujai atgimusį legendinį Palangos kino teatrą „Naglis“. Čia susipina netikėčiausios patirtys ir geriausias vasaros vakarėlis pajūryje. Šiame spektaklyje nėra žiūrovų, nes kiekvienas, atsidūręs „Delčios“ sūkuryje tampa nepamirštamo teatrinio nuotykio bendraautoriumi. Bet teisė rinkti išlieka: įsitraukti, ar likti stebėtoju nuspręsite patys.

„Delčia“ yra skirtingų vizualių ir interaktyvių pasirodymų rinkinys, išsibarstęs po įvairias pastato erdves. Dėl to ir kiekvieno žiūrovo patirtis šiame spektaklyje vis kitokia – atsidavus pasirodymo tėkmei, gali būti, kad aplankysite visai kitus kambarius, pamatysite kitus personažus ir išgirsite kitokias teksto eilutes, nei kartu su jumis į spektaklį atėjęs, bet klaidžiuose koridoriuose atsiskyręs kompanionas. Garantuojame, kad po „Delčios“ bus ką aptarti su kitais.

Jeigu iki šiol buvote įpratę, kad spektaklį ant tradicinės scenos kuria vien profesionalūs aktoriai, „Delčioje“ įsitikinsite, kad ir mažai pažintas pastatas, jo architektūra ir ilgi koridoriai taip pat kuria netikėtą teatrinę patirtį.

Premjera: 2020 lapkričio 11 d.
Kūrybinė komanda: Klaipėdos jaunimo teatro trupė
Trukmė: 2 val.

Žiniasklaidoje:

Interviu su spektaklio bendraautorėmis Marija Žemaityte ir Ieva Pakštyte LRT RADIJO laidoje „Kultūros savaitė“

 

 

[:en]

DELČIA

Imersinis spektaklis „Delčia“ kviečia žiūrovus ne į teatro salę, o į neįprastą erdvę – apleistą pastatą.

Kūrybinis procesas prasidėjęs aktorių saviizoliacijos metu, kuomet visus mus palietė karantino laikotarpis, o atspirties tašku tapusi Černobylio katastrofa, susijungė į skirtingų vizualių ir interaktyvių pasirodymų rinkinį.

Kūrėjai kviečia žiūrovus keliauti per didelį, apleistą pastatą lyg po interaktyvų muziejų, kur jie gali dalyvauti ir patirti, bet visada turi laisvę rinktis ir tiesiog likti stebėtoju.

Vizualios instaliacijos ir aktorių pasirodymai veda per įdomų laikotarpį, kuriame gyvena mūsų visuomenė, kviečia įsitraukti ir pažvelgti į lyg uždarame pasaulyje gyvenančius personažus, pasiklausyti neįtikėtinų istorijų, pažvelgti į kito žmogaus, o tuo pačiu ir į savo jausmus bei vidines būsenas. Žiūrovai taps aktyviais įvairių situacijų dalyviais, galės ir stebėti spektaklį ir jį pajusti.

„Delčia“ – tai patyriminis spektaklis, kuriame kūrėjai tampa tik interaktyvumo iniciatoriais, o žiūrovai jo dalyviais.

Premjera: 2020 m. spalio 16 d.

Trukmė: 2 val.

Kūrybinė komanda: Marija Žemaitytė, Artūras Lepiochinas, Asta Zacharovaitė, Donatas Stakėnas, Donatas Želvys, Ieva Pakštytė, Justina Burakaitė, Karolina Kontenytė, Laima Akstinaitė, Rugilė Latvėnaitė, Vaiva Kvedaravičiūtė.

Kūrybinį procesą konsultavo: Jean-Cyril Vadi, Jonas Tertelis, Paulė Bocullaitė, Andrius Jevsejevas.

Amžiaus cenzas: N-16