Grupė jaunuolių iš nedidelio miestelio susirenka į klasės susitikimą. Vieni tebegyvena čia, kiti grįžta iš užsienio. Jiems išėjus iš restorano, pradeda lyti. Priedangą jie randa po stogeliu priešais galinį įėjimą į apleistą pastatą.

Kažkam prireikia į tualetą. Kažkas nori nuotykių... Grupelė išlaužia pastato duris ir įeina vidun. Taip prasideda nuotykių pilna istorija, kurios metu tyrinėjame ne tik paties pastato, bet ir į jo pinkles pakliuvusių jaunų žmonių praeitį. Jaunuoliai atsiduria spąstuose, iš kurių gali išsivaduoti tik didelių pastangų ir skaudžių aukų kaina.

Spektaklyje susijungia šeimos istorija, kultūrinė kelionė per praėjusius 25 metus, kova su priespauda ir bejėgiškumu, svajonės, troškimai ir išdavystės. Tai ir valdžios suluošintų, nuo pandemijos priklausomų sielų kova už autonomiją. Galų gale, įvairias gamtos katastrofas ir dvasines krizes kęsti verčiamos, ant kelių nuolat klupdomos žmogaus valios triumfas.
Spektaklis kelia klausimą, ką mes aukojame, norėdami pasiekti tikslą? Istorija mus išmokė, kas yra priespauda. Tačiau, nors atėjome iš diktatūros, nepastebime, kai patys engiame kitus. Siekdami pabėgti, esame pasiryžę bet kam – išduoti savo vertybes, idėjas, draugus. Tačiau kovoje dėl išlikimo negalime prarasti žmogiškumo.

Spektaklio „Įstrigę" režisierius Arpadas Shillingas yra tarptautinio pripažinimo sulaukęs kūrėjas, pelnęs prestižinį „Europos naujosios teatro realybės“ prizą. Lietuvoje A. Schillingas pastatė 4 spektaklius: „Didis blogis“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras), „Įstrigę“ (Klaipėdos jaunimo teatras), „Autonomija“, „Barbarai“ (Valstybinis jaunimo teatras). Kiekvienas režisieriaus pastatymas sulaukia didelio Lietuvos teatro žiūrovų susidomėjimo ir tampa įvykiu teatro bendruomenėje.

Premjera: 2021 m. kovo 27 d.
Režisierius: Árpád Schilling
Dramaturginiai tyrimai: Ildikó Ságodi
Scenografė: Renata Valčik
Kompozitorė: Nijolė Sinkevičiūtė
Šviesų dailininkai: Julius Kuršis
Garso režisieriai: Laurynas Milinis, Edvinas Vasiljevas
Vaidina: Viktorija Kuodytė, Valentinas Masalskis, Dainius Gavenonis ir Klaipėdos jaunimo teatro aktoriai: Laima Akstinaitė, Justina Burakaitė, Karolina Kontenytė, Vaiva Kvedaravičiūtė, Rugilė Latvėnaitė, Artūras Lepiochinas, Simonas Lunevičius, Ieva Pakštytė, Paulius Pinigis, Donatas Stakėnas, Gytis Šimelionis, Asta Zacharovaitė, Donatas Želvys, Marija Žemaitytė.

Apdovanojimai:
„Vaidiname žemdirbiams“ - Lietuvos profesionalių teatrų festivalis:
Specialus žiuri prizas
Geriausias moters vaidmuo – Viktorija Kuodytė

Dalios Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalis:
Jaunimo komisijos simpatijų prizas
Geriausia jaunoji aktorė – Marija Žemaitytė
Geriausia spektaklio muzika – Nijolė Sinkevičiūtė
Geriausias pagrindinio vaidmens aktorius –Valentinas Masalskis

Teatro kritikų recenzijos:
Ingrida Ragelskienė. Trys bandymai perbristi upę vardu Lietuva
Daiva Šabasevičienė. Įstrigę tarp skaistyklos ir pragaro

Žiniasklaidoje:
LRT RADIJO laida „Balsas iš salės“, aktoriai Marija Žemaityte ir Valentinas Masalskis reaguoja į žiūrovų klausimus po spektaklio
Interviu su spektaklio režisieriumi Arpadu Schillingu, LRT RADIJO laida „Performansas“