„Jauno žmogaus gyvenime būna periodas, kai jau esi baigęs studijas, pradedi ką nors dirbti, bet dar nesi iki galo tikras, kad esi ten, kur norėtum būti. Atrodo, kad niekas iki galo netinka, gyvenimas klojasi kažkaip ne taip. Nors ir labai norisi judėti į priekį, tuo metu labai sunku priimti sprendimą – dažniausiai tik trypčioji vietoje ir daugiausiai energijos skiri kovai su vidiniais demonais“, – sako spektaklio režisierius Jonas Tertelis.

Tokia sustingimo būsena spektaklio kūrybinei komandai primena REM miego fazę. R.E.M. (angl. rapid eye movement) – tai miego stadija, kai miegančiojo kvėpavimas sutankėja, tampa nereguliarus, akys po vokais pradeda neritmingai judėti, o raumenys atsipalaiduoja ir trūkčioja. Šioje miego fazėje mus aplanko ryškus sapnai, ir, nors smegenys aktyviai dirba, kūnas išlieka nejudrus. Režisierius pastebi, kad būtent taip ir atrodo užstrigęs, pasimetęs jaunas žmogus – jis daug galvoja, bet negali pajudėti iš vietos.

Pagrindinė spektaklio veikėja – jauna mergina, bandanti atsakyti į daugybę egzistencinių klausimų. Tačiau atsakymų paieškos virsta komiškomis, vidinio dramatizmo kupinomis situacijomis, idėjomis ir personažais, sutinkančiais vienas kitą absurdo ir juodojo humoro kupinoje fantasmagorijoje.

„Šis spektaklis padeda į savo kompleksus, kurie mums atrodo tokie svarbūs ir dramatiški, pažvelgti ironiškai, pozityviai, atpalaiduoti tą užspaustą nervą. Tokio pozityvaus požiūrio į egzistencines problemas labai trūksta Lietuvos teatre“, – J. Tertelis.

Premjera: 2017 m. rugsėjo 9 d.
Režisierius: Jonas Tertelis
Scenografė: Paulė Bocullaitė
Kostiumų dailininkė: Inga Skripka
Šviesų dailininkas: Julius Kuršis
Dramaturgas: Andrius Jevsejevas
Vaidina: Laima Akstinaitė, Justina Burakaitė, Simas Lunevičius, Ieva Pakštytė, Asta Zacharovaitė
Trukmė: 1 val. 20 min.
Rekomenduojama N-16
Spektaklio metu scenoje naudojami tabako gaminiai

 

Žiniasklaidoje:
SPEKTAKLIS DAR NEEMIGRAVUSIAM JAUNIMUI: UŽTEKS DEJUOTI, METAS ŠOKTI //DELFI.LT
TARPGALAKTINĖS NESĄMONĖS PREMJERA // MENUFAKTURA.LT
KLAIPĖDOS JAUNIMO TEATRE – R. E. M. // MENUFAKTURA.LT