ŽMOGAUS BALSAS

𝐅𝐞𝐬𝐭𝐢𝐯𝐚𝐥𝐢𝐨 „𝐉𝐚𝐮𝐧𝐨 𝐭𝐞𝐚𝐭𝐫𝐨 𝐝𝐢𝐞𝐧𝐨𝐬“ 𝐚𝐭𝐫𝐚𝐝𝐢𝐦𝐚𝐢:

„Žmogaus balsas“ („La voix humaine“) – muzikinis spektaklis pranzūcų kalba

Pagal Francis Poulenc’o mono operą.

Libretas – Jean Cocteau.

Mozaika – tai piešinys ar paveikslas, kai vaizdas kuriamas iš panašios formos ir tekstūros gabaliukų. Būtent toks yra ir spektaklio (mono operos) vaizduojamos moters paveikslas. Tai daugybė dalelių iš kurių klijuojasi vienas spalvingas ir keistas vaizdas, jausmas, emocija. Šiame paveiksle telpa įvairios istorijos, išgyventi iššūkiai, likimo siunčiami jausmai, o spektaklio metu vykstantis dialogas tarp dviejų kuria mozaiką pasaulio, kuriame pasakoja Moteris.

Muzikinis spektaklis „Žmogaus balsas“ – tai devynių paveikslų mozaika, atspindinti vidinę moters kelionę per tragiškas gyvenimo patirtis ir jos išgyvenimus. Liūdesį, nusivylimą, keršto troškimą, neapykantą ar aistrą išprovokuoja Žmogaus balsas telefoninio skambučio metu priverčiantis atgaminti ir išgyventi tai, kas pamiršta.

Spektaklio (mono operos) muzikinė medžiaga (klavyras) pritaikyta dviems aktorėms (vokalas ir klavinova), suskaldyta į devynis apjungtus muzikinius numerius ir aranžuota naudojant specifinius aktorinio dainavimo, štrichuoto akompanavimo bei sceninės ritmikos metodus.

𝐕𝐚𝐢𝐝𝐢𝐧𝐚:

𝐌𝐨𝐭𝐞𝐫𝐢𝐬 – Vilija Matačiūnaitė (vokalas)

𝐙̌𝐦𝐨𝐠𝐚𝐮𝐬 𝐛𝐚𝐥𝐬𝐚𝐬 – Adolfina Kunčiūtė (klavišiniai)

𝐒𝐩𝐞𝐤𝐭𝐚𝐤𝐥𝐢𝐨 𝐤𝐨𝐦𝐩𝐨𝐳𝐢𝐭𝐨𝐫𝐞̇ – Nijolė Sinkevičiūtė

𝐑𝐞𝐳̌𝐢𝐬𝐢𝐞𝐫𝐢𝐮𝐬 – Valentinas Masalskis

𝐒𝐜𝐞𝐧𝐨𝐠𝐫𝐚𝐟𝐞̇𝐬 – Guostė Ringelytė, Karolina Klimavičiūtė.