KREICERIO SONATA
Inscenizacija pagal Levo Tolstojaus apysaką „Kreicerio sonata“. Vieni šį Tolstojaus tekstą laiko geriausiu, kiti prieštarauja ten išsakytoms mintims. Skandalingame kūrinyje susipina aistringa meilė, pavydas bei visuomenės kritika. Istorija vaizduoja konfliktą tarp seksualinio potraukio ir moralinių suvaržymų, iškelia klausimus, kurie dažnai nutylimi, į kuriuos nenorima ar negalima atsakyti.
Traukinyje užsimezga pokalbis apie meilę, moterų padėtį, kylančius konfliktus šeimoje ir smurtą. Ilgai tylėjęs pakeleivis atsiveria apie savo nelaimingą santuoką – jis vedė daug jaunesnę moterį, pakerėjusią jį savo jaunystės grožiu ir nekaltumu, jiems gimė penki vaikai. Tačiau vyras nusivylęs meile ir santuoka, poros santykiuose daug rietenų, ginčų ir nesantaikos. Apimtas pavydo ir neapykantos dėl to, kad žmona artimai bendrauja su smuikininku, paslaptingas traukinio pakeleivis ją nužudo.
Balansuojant tarp feminizmo ir neapykantos moterims, monospektaklyje paliečiama ne viena aktuali tema: šeimos santykiai, lyčių lygybė, meilė, aistra ir smurtas. 1889 m. pirmą kartą publikuota L. Tolstojaus apysaka „Kreicerio sonata“ dėl išdėstytų minčių apie santuoką ir šeimos vertybes sukėlė tarptautinį skandalą ir buvo uždrausta tiek Rusijoje, tiek JAV.
Spektaklio sukūrimą dalinai finansavo Lietuvos kultūros taryba.
Premjera: 2021 rugsėjo 10 d.
Inscenizacijos autorius/režisierius: Valentinas Masalskis
Vaidina: Simonas Lunevičius, Vaiva Kvedaravičiūtė
Scenografė: Renata Valčik
Spektaklio konsultantas – šviesų dailininkas Julius Kuršis
Trukmė: 1 val. 20 min.
Rekomenduojama N-18
Žiniasklaidoje: