Jūrinės šviesos | Menų spaustuvė

Šešt26Vasaris19:00Šešt20:30Menų Spaustuvė, Šiltadaržio 6, VilniusJūrinės šviesos | Menų spaustuvė

Spektaklio informacija

Jūrinės šviesos

Miestas prie jūros. Čia gyvena tie, kurie lieka ant kranto. Čia parplaukia tie, kurie buvo jūroje. Iš čia išlydima į jūrą. Čia nuolatinis žmonių ir vandens judėjimas sukelia skersvėjus, kurie kiaurai perpučia galvas ir širdis. Iš jų išlaisvinti jausmai ir mintys šokdami pasklinda gatvėse. Šis spektaklis apie miestą prie upės. Perskelta pusiau Dangės – ant žemės nusileidusio dangaus ruoželio – Klaipėda dalijasi į seną ir naują, darbdavių ir darbininkų, kovotojų už išlikimą ir nugalėtojų be kovos. Šis spektaklis ir apie miestą prie uosto, dundančio geležinkeliu ir inkščiančiais kranais.
Apie miestą be istorinės atminties ir su viena turtingiausių miestietiško gyvenimo istorijų Lietuvoje. Apie džiazo, teatro, grožio salonų, rekonstrukcijų, slaptų reikalų, išbandymų, prisiminimų, keistų žmonių, šokančių maišelių, šeimų, daugybės tautų miestą. Apie tuščias gatves ir miesto aprašymus, kuriuose nėra vietos žmonėms.
Ir apie žmones. Klaipėdoje gyvenusius ir gyvenančius. Savo noru ar atsitiktinai čia atsidūrusius. Apie tuos, iš kurių veido matosi, kad jie Klaipėdiečiai, ir tuos, kurie čia atvažiavo trumpam ir liko. Spektaklis yra apie tikras, tikrų žmonių patirtis. Ir dar šiek tiek apie fantaziją, mistiką, svajones.

Ankstesni J. Tertelio darbai teatre: teatro projektas „YesMoonCan“ (Menų spaustuvė, 2014), „Auksiniu scenos kryžiumi“ apdovanotas spektaklis vaikams „Kaulinis senis ant geležinio kalno“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras, 2016).

Režisierius: Jonas Tertelis
Kompozitorius: Martynas Bialobžeskis
Scenografė ir kostiumų dailininkė: Guoda Jaruševičiūtė
Dramaturgė: Kristina Steiblytė
Šviesų dailininkas: Julius Kuršis
Vaidina: Laima Akstinaitė, Justina Burakaitė, Paulius Pinigis, Simas Lunevičius, Rugilė Latvėnaitė, Donatas Želvys.

Spektaklyje naudojama stroboskopo efektai. Dėl to spektaklis yra nerekomenduojamas sergantiems epilepsija.

Spektaklyje privaloma dėvėti bent FFP2 apsaugos respiratorius

Laikas

(Šeštadienis) 19:00 - 20:30

Vieta

Menų Spaustuvė

Šiltadaržio 6, Vilnius