Spektaklis „Kreicerio sonata“ | Premjera

Penkt10Rugsėjis19:00Penkt20:30Klaipėdos kultūros fabrikas, Bangų g. 5ASpektaklis „Kreicerio sonata“ | Premjera

Spektaklio informacija

Kreicerio sonata
Inscenizacija pagal Levo Tolstojaus apysaką „Kreicerio sonata“
Vieni Levo Tolstojaus apysaką „Kreicerio sonata“ laiko geriausiu jo kūriniu, kiti priešingai, prieštarauja jo ten išsakytoms mintims. Skandalingame kūrinyje susipina aistringa meilė, pavydas bei visuomenės kritika.
Traukinyje užsimezga pokalbis apie meilę, moterų padėtį, kylančius konfliktus šeimoje ir smurtą. Ilgai tylėjęs pakeleivis atsiveria apie savo nelaimingą santuoką. Jis vedė daug jaunesnę moterį, pakerėjusią jį savo jaunystės grožiu ir nekaltumu. Jiems gimė penki vaikai. Tačiau vyras nusivylęs meile ir santuoka, kadangi poros santykiuose daug rietenų, ginčų ir nesantaikos. Prisipažįsta, kad apimtas pavydo ir neapykantos dėl žmonos artimo bendravimo ir muzikavimo su smuikininku, ją nužudo.
Savo žmoną nužudžiusio vyro išpažintį pasakoja rusų literatūros klasikas, rašytojas Levas Tolstojus apysakoje „Kreicerio sonata“. Balansuodamas tarp feminizmo ir neapykantos moterims, rašytojas paliečia ne vieną aktualią temą:  šeimos santykiai, lyčių lygybė, meilė, aistra ir smurtas. Publikuota apysaka dėl išdėstomų minčių apie santuoką ir šeimos vertybes sukėlė tarptautinį skandalą – buvo uždrausta tiek Rusijoje, tiek JAV.
„Kreicerio sonata“, žvelgianti į žmonių tarpusavio santykius, meilę, seksą, pavydą, paranoją, atgimsta Klaipėdos jaunimo teatro scenoje. Istorija vaizduoja konfliktą tarp seksualinio potraukio ir moralinių suvaržymų, iškelia klausimus, kurie dažnai nutylimi, į kuriuos nenorima ar negalima atsakyti.
Inscenizacijos autorius/Režisierius: Valentinas Masalskis
Aktoriai: Simonas Lunevičius, Vaiva Kvedaravičiūtė
Scenografė: Renata Valčik
Spektaklio konsultantas – šviesų dailininkas Julius Kuršis
Trukmė: 1 val. 20 min.

Laikas

(Penktadienis) 19:00 - 20:30

Vieta

Klaipėdos kultūros fabrikas

Bangų g. 5A